Share | 
 

 Poradnik dla początkujących

View previous topic View next topic Go down 
Admin
Liczba postów : 45
Join date : 2016-09-12
avatar
Witaj na forum Dollars; jak już zapewne wiesz, jest to gra typu played by forum - oparta na rozgrywce w postach, w których gracze wcielają się w narratorów opowiadających dzieje postaci własnych oraz kanonicznych. Jak nietrudno się domyślić, temat ten jest przeznaczony przede wszystkim dla osób nieobeznanych z grami tego typu, natomiast poniżej możesz znaleźć zbiór wskazówek, które mogą okazać się rzeczą dość pomocną w trakcie początku przygody z forum i podczas kreowania postaci lub wcielania się w którąś z kanoniczych.

1. Co dobrze jest zrobić na początku?
Z pewnością zapoznać się z regulaminem forum; pozwoli to uniknąć wszelkiego rodzaju gaf i nieporozumień, poza tym wprowadzi cię w reguły panujące na forum. Warte uwagi nie tylko dla nowicjuszy są tematy z biblioteki, zwłaszcza, jeśli nie znasz uniwersum, w którym gramy. Jeżeli tematy fabularne nie zaspokoją twojej ciekawości, mamy też zbiór najczęściej zadawanych pytań. Jeżeli nie będzie tam odpowiedzi na twoje pytanie - użytkownicy i administracja na pewno ci pomogą.

2. Kim grać?
Tutaj dla niektórych rzecz jest krótką piłką, dla innych jest cokolwiek skomplikowana, a opcje są tylko dwie - postać własna (original character, OC) albo postać kanoniczna dla uniwersum Durarary. Obie opcje mają swoje plusy, minusy i wymogi, które zostaną przedstawione poniżej. Przy rozważaniu gry kanonem pamiętaj o sprawdzeniu, czy jest on dostępny.

3. Jak dobrze odgrywać kanona?
Ku temu dobrze jest przed zaczęciem karty postaci poczytać trochę o osobie, którą planujesz grać. Powinna do tego wystarczyć anglojęzyczna wiki Durarary i ogólna wiedza z anime, jednak zdecydowanie pomocną rzeczą jest również zapoznanie się z nowelką.
Back to top Go down
View user profile
 
Poradnik dla początkujących
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Durarara!! :: Pierwsze kroki :: Biblioteka-