Share | 
 

 Grupy

View previous topic View next topic Go down 
Admin
Liczba postów : 45
Join date : 2016-09-12
avatar
Ten temat jest spisem wszystkich dostępnych na forum grup; opisuje mniej więcej charakterystykę przynależących do każdej osób, co ma na celu nakierować mniej więcej graczy przy wyborze miejsca, do którego chcą należeć. Pod krótką charakterystyką każdej z nich znajduje się ilość jej aktualnych członków oraz limit postaci, jakie mogą być w danej grupie; pod uwagę nie są brane postacie kanoniczne dla Durarary - te będą podkreślone, by nie zostały pomylone z innymi. Użytkownicy mogą zaproponować własną grupę, jednak pomysł musi być dokładnie przedstawiony i musi się cieszyć zainteresowaniem przynajmniej trzech osób poza proponującymi. Uwaga! W Rairze postacie, których nazwiska zapisane są kursywą są z innych grup, jednak wciąż uczęszczają do szkoły. 

Mieszkaniec

Mieszkańcem uznawany jest każda osoba powyżej dziewiętnastego roku życia mieszkająca w Ikebukuro, a nieprzynależąca do żadnej innej z poniższych grup. Jest to zwykły człowiek, który zajmuje się jedynie swoim życiem i najprawdopodobniej nawet nie interesują go ani wojny kolorowych gangów ani działalność świata podziemnego. Nie oznacza to jednak, że wszyscy są zupełnie nieświadomi tego, co dzieje się w ich otoczeniu i że wiodą nudne życie. W końcu wśród nich są lekarze, stróże prawa i inni zwyczajni bohaterowie.
Grupa nie posiada znaku rozpoznawczego.
Członkowie {2/10}: Hiromi Akabane, Liu Minghao.

Raira

Akademia Raira ma aktualnie reputację bardzo prestiżowego liceum położonego na południu Ikebukuro. Szkoła ta powstała z połączenia dwóch innych liceów, do których to uczęszczały głośne jakiś czas temu persony takie, jak Heiwajima Shizuo czy Orihara Izaya. Za tamtych czasów ówczesna akademia Raijin nie była zbyt poważaną szkołą, jednak dzisiaj sprawy mają się zupełnie inaczej. Uczniami tej szkoły jest młodzież w przedziale od piętnastu do osiemnastu lat, jednak zdarzają się wyjątki, które powtarzają klasę i są starsze niż ich koledzy. Mawia się, że bardzo łatwo jest domyślić się, kiedy w tej szkole kończą się zajęcia lub są okienka - cała okolica jest wtedy zalana falą granatowych mundurków, które są bardzo charakterystyczne dla uczniów Rairy. Na każdy rocznik przypadają cztery klasy, oznaczone kolejno literami od A do D.
Znak rozpoznawczy: granatowe mundurki Rairy.
Członkowie według klas {4/10}:
Klasy pierwsze:
Klasy drugie: Akemi Muraoka (?), Yoshiteru Nakahara (?)
Klasy trzecie: Aiko Mizuki(?), Hikaru Kasai (B), Itsuhiro Miyajima (C), Yoko Takeda (?)
Wybór klasy w kp jest obowiązkiem każdej postaci poniżej dziewiętnastego roku życia.


Szaliki

Żółte Szaliki są gangiem założonym przez Kidę Masaomiego parę lat temu i aktualnie jednym z dwóch najbardziej dominujących kolorowych gangów w Ikebukuro. Rywalami Szalików są Niebieskie Kwadraty i obie grupy, gdy tylko nadarzy się okazja, wszczynają między sobą bójki. Mawia się jednak, że to właśnie Szaliki są dziś tymi bardziej pokojowymi. Wszystko to jest zasługą tego, że Kida od wydarzeń sprzed kilku lat, które niemal doprowadziły jego gang do upadku, stara się odbudować jego dobre imię i reputację. Do tego gangu przynależą głównie ludzie młodzi - od licealistów po osoby w wieku studenckim, często wcieleni doń przez znajomości z założycielem. Szaliki są raczej kontaktowymi osobami, skorymi do pomocy innym i czasami mieszają się w życie podziemnego półświatka.
Znak rozpoznawczy: żółte chustki lub szaliki.
Przywódca: Kida Masaomi
Członkowie {4/7}: Hikaru Kasai, Hiroshi Yamakoto, Kida Masaomi, Makoto Akiyama, Mariko Sugiyama.

Kwadraty

Niebieskie Kwadraty są gangiem powstałym jako przeciwwaga dla Żółtych Szalików; od samego początku celem tej grupy było sianie chaosu i wszczynanie bójek, dzięki czemu ściągała ona głównie młodych dorosłych i starszych nastolatków, którym zależy na posmakowaniu niezależności i przygody. Władza w gangu była przekazywana między dwoma braćmi - młodszym Aobą, który jest też założycielem grupy i starszym Izumim, który naprowadził gang na tor uprzykrzania życia Szalikom. Ostatecznie u władzy jest znowu Aoba, który stara się utrzymywać gang we względnym ładzie, jednak nie jest to do końca wykonalne dzięki znajomym jego starszego brata. Ci wciąż tkwią w szeregach Kwadratów i na domiar złego zwykle są przykrymi osobami zamieszanymi w działalność świata podziemnego.
Znak rozpoznawczy: materiałowa maska rekina.
Przywódca: Aoba Kuronuma
Członkowie: {2/7} Aiko Mizuki, Mitsuko Tsujimura

Toramaru

Toramaru są gangiem, który przybywa do Ikebukuro co jakiś czas z prefektury Saitama i który też został parę lat temu założony przez Chikage Rokujou. Są to osoby raczej sobie znajome i bezwzględnie posłuszne nadanemu przez Rocchiego zakazowi krzywdzenia kobiet. Członkowie Toramaru to osoby zawsze powyżej dwudziestego roku życia i posiadające własny motocykl, zwykle mają dość awanturnicze usposobienie, jednak jest ono w razie potrzeby gaszone przez przywódcę gangu.
Znak rozpoznawczy: kurtka z tym wzorem.
Przywódca: Chikage Rokujou
Członkowie: {2/7} Chikage Rokujou, Night Rider, Shintaro Kimura.

Heaven's Slave

Heaven's Slave to zarówno osoby zażywające specyfik o tej nazwie jak i te, które go rozprowadzają. Początkowo była to mała grupka znajomych, która testowała "eksperymentalny legalny narkotyk", jednak stopniowo rozrastała się i zmieniała swoje cele oraz działanie. Aktualnie jest to organizacja głównie studencka, która handel prowadzi przez Internet i wysyła swoich ludzi na spotkania z klientami. Klientelą Sług są również w znacznej części osoby młode, które po prostu potrzebują kopa do nauki lub po prostu zażywają specyfik dla poprawy humoru. HS jest substancją bardzo uzależniającą, jednak jej skład chemiczny sprawia, że naraz jest też legalny, choć może doprowadzić w odpowiedniej dawce do śmierci zażywającego. Środek dodaje energii, podobno polepsza humor, przy przedawkowaniu można mieć halucynacje.
Znak rozpoznawczy: Tatuaż z literami HS.
Przywódca: Hiroto Shijima.
Członkowie: {3/7} Hayato Yukimura, Akira Hametsu, Hanae Ishikawa.


Nebula

Nebula jest ogromną organizacją, która kryje się pod przykrywką korporacji farmaceutycznej. Zaledwie kilka lat temu Nebula wchłonęła Farmaceutyki Yagiri i osiedliła się w ich dawnej siedzibie na obrzeżach Ikebukuro. Osoby, które zagłębiają się w ciemne zakątki internetu mogą znać różne historie na temat tej organizacji, z których większość opowiada o testowaniu na ludziach wirusów, groźnych substancji i nowych leków. Inne opowieści snute przez internautów dotyczą badań na istotach nadnaturalnych, które rzekomo przetrzymywane są w podziemiach budynku korporacji już od dłuższego czasu. Członkowie tej grupy to zawsze osoby dorosłe - niekoniecznie muszą być wykształcone w dziedzinie medycyny, bowiem mogą być tu również przydzielone obiekty badań pracujące dla Nebuli, sekretarki i "chłopcy na posyłki".
Grupa nie ma przywódcy ani znaku rozpoznawczego.
Członkowie: {1/7} Naohiro Iwaizumi.

Awakusu

Grupa Awakusu to organizacja założona z inicjatywy rodziny noszącej właśnie takie nazwisko. Formacja ta w przeciwieństwie do większości grup koncentrujących swoją działalność w Ikebukuro, przyjmuje do swoich szeregów tylko i wyłącznie ludzi dorosłych. Są to ludzie spod ciemnej gwiazdy, którzy kryją się pod przykrywką prowadzenia galerii sztuki i kilku barów rozrzuconych po okolicy. W ostatnich latach, ze względu na wzrost aktywności "dziecinnych" gangów, Awakusu wycofało się z ulic Ikebukuro i działa w zupełnym ukryciu. Prawda jest taka, że grupa ta trudni się nielegalnym szmuglowaniem broni oraz likwidacją niewygodnych ludzi czy porwaniami dla okupu. Jednym z bardziej charakterystycznych członków tej grupy jest Mizuki Akabayashi, zwany też Czerwonym Demonem.
Grupa nie ma znaku rozpoznawczego.
Przywódca: Dougen Awakusu.
Członkowie: {2/7} Kiyoshi Kurosawa, Yoshirou Fujimoto.

Najemnicy

Najemnicy to ludzie trudniący się brudną robotą, a pochodzą z najróżniejszych stron świata. Ikebukuro skupia w sobie jednak przede wszystkim przybyszów z Rosji, takich jak działająca tu co jakiś czas grupa Drakona. Zwykle jednak ludzie ci nie przynależą do żadnych konkretnych organizacji. Wyspecjalizowani w swoim fachu mniej lub bardziej są bez wątpliwości ludźmi groźnymi, prawie zawsze prowadzącymi podwójne życie. Często używają fałszywych danych oraz pseudonimów, chcąc odgrodzić się od przeszłości lub oddzielić życie prywatne od zawodowego.
Grupa nie ma przywódcy ani znaku rozpoznawczego.
Członkowie: {2/7} Zając, Kim Daehan.

Podziemie


Grupa nie ma przywódcy ani znaku rozpoznawczego.
Członkowie: {3/7} Shinra Kishitani, Hatori Yukimura, Aleksiej Woronin, Sorata Nekozawa.


Kogoe

Kogoe to niedawno założona przez Izayę Oriharę mała organizacja przejmująca i rozprowadzająca informacje na tematy wszelkiej maści. Ludzie ci są najlepszymi informatorami w Ikebukuro oraz osobami, z którymi lepiej nie zadzierać. Zwykle wyszkoleni w posługiwaniu się bronią lub w sztukach walki i mają też sporo kontaktów w podziemiu. Lubią trzymać swoją tożsamość w absolutnym sekrecie, dzięki czemu są jeszcze bardziej skuteczni.
Grupa nie ma znaku rozpoznawczego.
Przywódca: Izaya Orihara
Członkowie: {0/7}

Legendy

Miejskie legendy są tym, co nadaje Ikebukuro najwięcej kolorów. Dzięki sławie Czarnego Motoru czy Shizuo Heiwajimy do okolicy zjeżdżają się kolejni turyści. Do tej grupy przydzielane są wszystkie byty nadnaturalne, które dorobiły się statusu legendy i balansują na cienkiej linie między prawdą a fikcją. 
Grupa nie ma przywódcy ani znaku rozpoznawczego.
Członkowie: {0/4}Celty Sturluson, Shizuo Heiwajima
Przy OC mających być w tej grupie wymogiem jest historia oraz opisanie plotek, jakie chodzą na temat tej postaci. Przypominam, że pierwsze konto gracza nie może mieć mocy.

Back to top Go down
View user profile
 
Grupy
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Durarara!! :: Pierwsze kroki :: Biblioteka-